Na obisku v OŠ Dragotin Kette

[11.09.2008]

V četrtek, 11. septembra smo obiskali Osnovno šolo in vrtec Dragotin Kette, kjer smo otrokom s posebnimi potrebami po bližje prikazali delo gasilca in gasilsko tehniko. Učenci so z zanimanjem poslušali in bili s našo predstavitvijo zelo zadovoljni. Več »

Gasilsko tekmovanje – Pionirji in mladinci

[31.05.2008]

V soboto, 31.5.2008 so se pionirji in mladinci udeležili gasilskega tekmovanja, katerega je priredila Gasilska zveza Novo mesto. Pionirji so zasedli 19. mesto, mladinci pa so bili 16. Več »

Požarna straža ob kresovanju

[30.04.2008]

V sredo, 30.4.2008 smo izvajali požarno stražo ob kresovanjih in sicer na treh lokacijah. Prisotni smo bili v Irči vasi, na Košenicah in v Regrčevi vasi. Skupaj je požarno stražo opravljalo devet gasilcev. Več »

Opozorilo ob kresovanju

[28.04.2008]

Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje Ministrstva za obrambo opozarja organizatorje javnih prireditev s kresovanjem ter vse, ki bodo ob prvomajskih praznikih kurili kresove, da je treba ob tem upoštevati predvsem naslednje: kurišče mora biti obdano z negorljivimi materiali (s peskom, kamni, opeko); prostor okoli kurišča mora biti očiščen vseh gorljivih ... Več »

Evakuacija ŠC NM – vaja

[25.04.2008]

Po scenariju vaje je v petek, 25.4.2008 okoli 13. ure, zagorelo v knjižnici Šolskega centra Novo mesto. Ogenj, ki se je hitro širil je zajel celotno knjižnico in povzročil močno zadimljenost vseh prostorov šole . Pri pouku je bilo tisti čas veliko učencev, zato je bila potrebna hitra evakuacija vseh ... Več »

Pomlad 2008 – vaja

[24.04.2008]

V Vojašnici Novo mesto je v četrtek, 24.4.2008 potekala vaja zaščite in reševanja Pomlad 2008, v organizaciji 32. vojaško teritorialnega poveljstva in v sodelovanju z Vojaško zdravstveno službo, Gasilskim reševalnim centrom Novo mesto ter Gasilsko zvezo Novo mesto s Prostovoljnimi gasilskimi društvi Kamence, Prečna in Šmihel ter zaposlenimi v vojašnici. ... Več »

Na obisku pri DVD Donja Lomnica

[01.03.2008]

V soboto, 1.3.2008 smo se udeležili občnega zbora pobratenega gasilskega društva DVD Donja Lomnica na Hrvaškem. Naši gostitelji so nam ponovno izkazali lepo dobrodošlico in nam pripravili obilno pogostitev. Medsebojno sodelovanje in medsebojni obiski krepijo prijateljske vezi in nam prinašajo nova znanja, tako na področju gasilstva kot tudi na ostalih ... Več »